Spacer na sv Roko

Spacer na sv Roko to dla mnie hit w kategorii spacery. Urokliwe uliczki, przepiękne widoki na 4 strony wyspy. Najlepiej wybrać się po południu i robić zdjęcia w świetle zachodzącego słońca. Idąc z Murter musicie trafić na ulicę Viknica Bled. Można dojść ulicą Put Skole ale też wieloma innymi bocznymi idąc główna drogą od centrum, czyli Hrvatskih Vladara, która potem przechodzi w Podvrtaje, ale na wysokości ul. don. Lovre Kramara koniecznie już skręćcie, dzięki temu zobaczycie więcej ślicznych zakamarków i małych uliczek. Do samego kościoła dojdziecie albo ulicą Svetog Roka albo wcześniej schodkami w górę.

Jak widać na zdjęciach, całą wyspę ma się jak na dłoni, a biały kościółek na tle czystego, niebieskiego nieba wygląda bajkowo. W drodze spotkacie, klasycznie, dużo kotów za to mało turystów.

 

Spacer na sv Roko - foto 1 Spacer na sv Roko - foto 2 Spacer na sv Roko - foto 3 Spacer na sv Roko - foto 4 Spacer na sv Roko - foto 5 Spacer na sv Roko - foto 6 Spacer na sv Roko - foto 7 Spacer na sv Roko - foto 8 Spacer na sv Roko - foto 9 Spacer na sv Roko - foto 10 Spacer na sv Roko - foto 11 Spacer na sv Roko - foto 12 Spacer na sv Roko - foto 13


Spacer na sv Roko - foto 14 Spacer na sv Roko - foto 15